רק לפני מספר ימים ביזו סטודנטים ערבים את זכר החייל רון יצחק קוקיא ז"ל, שנרצח לפני כשבוע בפיגוע דקירה בערד. כזכור, סטודנטים באוניברסיטה העברית הקימו עמדה לזכר החייל, ונתקלו בתגובה של חברי תא "חד"ש" הערבים שהגיעו למקום עם דגלי פלסטין. לאחר התקרית שאף הידרדרה לאלימות, הוחלט לפרק את העמדה באוניברסיטה העברית, אך באוניברסיטת בן גוריון לא ויתרו על עמדה לזכרו.

-

תנועת "אם תרצו" המזוהה עם הימין הפוליטי, הקימה הבוקר (חמישי) עמדת הנצחה באוניברסיטת בן גוריון לזכר החייל רון יצחק קוקיא ז"ל. העמדה היא כפי שנכתב בעמוד הפייסבוק של התנועה כדי "לחלוק לרון כבוד אחרון ולחזק את משפחתו".

המהלך להקמת עמדות הנצחה לזכר רון ז"ל הן לא בשל התקרית באוניברסיטה העברית, אלא חלק ממהלך כלל ארצי להקמת עמדות הנצחה לזכרו בקמפוסים ברחבי הארץ. "באוניברסיטה העברית היו מי שלא יכלו לקבל את קיום עמדת ההנצחה, אנחנו בטוחים שפה אצלנו בבן-גוריון לא נתקל בכזאת אלימות ובתמיכה במחבלים מתוך הקמפוס". כך נכתב בתגובה בעמוד הפייסבוק של התנועה.

על הפרשה הוטל צו איסור פרסום- חקירת המשטרה נמשכת

לפני מספר ימים עצר השב"כ שני חשודים בדואים ברצח רון קוקיא ז"ל, וחקירת המשטרה העלתה כי מדובר בפיגוע טרור על רקע לאומני. אחד החשודים קשר עצמו לביצוע הרצח והוביל את חוקרי השב"כ אל הנשק שנגנב מהחייל שנרצח. עם זאת, על הפרשה הוטל צו איסור פרסום ושמות החשודים טרם פורסמו. בתגובה לפיגוע, נפגשו ראשי היישובים הבדואים עם ראש עיריית ערד, גינו את הרצח המזעזע וקראו לשלום ולדו קיום.

חקירת המשטרה בעניין נמשכת, ובינתיים נותר רק לחלוק כבוד אחרון לזכר החייל רון יצחק קוקיא ז"ל, ולחזק את משפחתו.