תנועת "אם תרצו" המזדהה עם הימין הפוליטי, פתחה לאחרונה "קו חם" ואנונימי במסגרתו יכולים סטודנטים, מבקרים או כל אדם אחר לדווח על התרחשויות שונות בכותלי האקדמיה, בין אם מדובר בהתבטאויות "שמאלניות" של מרצים, סתימת פיות לסטודנטים או ציורי שנאה כמו צלבי קרס ועוד.

בעקבות פתיחת ה"קו החם" התקבלו מספר פניות, מה שללא ספק עורר את חשש המרצים באוניברסיטת בן גוריון שרואים בקו "חם" לסתימת פיות "רדיפה פוליטית ומהלך של סתימת פיות" כך אמר פרופ' יצחק נבו, מרצה לפילוסופיה מאוניברסיטת בן גוריון "אני קורא לעמיתיי לא לפחד ולומר את מה שהם רואים לנכון בדרך ביקורתית ללא פחד פוליטי".

-

ג'ולייט קוסנצ'וק, ר' תא "אם תרצו" באוניברסיטת בן גוריון אמרה ל'באר שבע נט' "יש חוסר שוויון מבחינת דעות באקדמיה. לכן, פתחנו קו "חם" בו ניתן לדווח כל מה שקורה באקדמיה. גם התבטאויות של מרצים וגם צלבי קרס בשירותים.  לא מדובר ספציפית נגד מרצים, אין לנו התנגדות למרצים, יש לנו בעיה עם חוסר שוויון. אנחנו לא רודפים אף אחד".  

יו"ר אם תרצו, מתן פלג: "אנחנו הקמנו את המוקד הזה בשל ריבוי תלונות לאורך השנים האחרונות של מרצים וסטודנטים, שמתלוננים על הטפה פוליטית נגד הציונות בכיתה בהרצאות ועל השתקה של סטודנטים ציונים. ראינו שהתלונות מגיעות באיחור ואין מה לעשות אותן כך שהמטרה היא לקבל אותן כמה שיותר מהר ולפעול". כך נכתב בכתבה בעניין שפורסמה ב"MAKO" על ידי תמיר סטיינמן.

אוניברסיטת בן גוריון נחשבת כחממה למרצים מהשמאל שחופשיים להביע את דעותיהם כרצונם גם הקיצוניות ביותר. בשנים האחרונות פורסמו מספר התבטאויות של מרצים, ואף רשימה של מרצים הנחשבים לקיצוניים בדעותיהם. בתגובה לאותה תופעה, קם הקו ה"חם" של "אם תרצו" שמטרתו לדבריהם, לאפשר דיווח על כל ההתרחשויות באקדמיה, ולא לתת יד לסתימת פיות. הדעות חלוקות בין אם מדובר בסתימת פיות למרצים או פתיחת דעות לימין, וזו עוד אבן דרך במלחמה של הימין הפוליטי באוניברסיטה על חופש הביטוי.

המספר לפניות לסטודנטים: 072-2506236