בתוכנו קיימים כל מיני צדדים שבאמצעותם אנחנו תופסים את העולם ופועלים . נוסף על מה שתיאר הסב בסיפור בפני נכדו, הרי שקיימים בנו גם מגוון של חוזקות כמו: נחישות, אומץ, יכולת ניתוח, יצירת קשרים, יכולת ראיה מרחבית וכמובן טמון בתוכנו פוטנציאל אדיר.

אז איך זה שבכל זאת אנחנו שומעים או משמיעים לא פעם משפטים כמו: " אני לא חושבת שזה ילך" "אני לא מספיק טוב בשביל...." " אני לא בטוח שכדאי לי..." ."נראה לי שארד מזה".
כאשר אנו מזינים את נפשנו וראשנו במחשבות מהסוג הזה אנו נמצא את עצמנו למטה, בתחתית הבור. אין זה אומר, שאם נחשוב חיובי הכל ילך חלק.

ודאי שיש אתגרים בדרך ולעתים עלינו לרתום את כוחות עצומים שלנו על מנת להתמודד עם אתגרים אלה. יחד עם זאת, היכולת שלנו לאהוב קודם כל את עצמנו ואחר כך את אחרים והיכולת שלנו להאמין בעצמנו וגם ביכולתם של אחרים תלויות בסיפור הפנימי שלנו. תהיו בטוחים שההתמודדויות אינן פוסחות על מי שמממש את עצמו, מגשים את חלומותיו, צובר הצלחות. הן נמצאות שם אלא שמבחינת אותם אלה אשר מממשים את עצמם ומצליחים ההתמודדויות הן רק קרש קפיצה למקום טוב יותר עבורם ולהתפתחות גדולה יותר של אישיותם.

הסיפור שהם מספרים לעצמם הוא סיפור חיובי, סיפור של אפשרות, הזדמנות, למידה, חמלה, קבלה, תקווה. לעומתם, אלה הדואגים להזין את עצמם בתסריטים אישיים מנמיכים ומחלישים, ימצאו את עצמם לא מסופקים ותקועים במקרה ה"טוב" במקום, ובמקרה הפחות טוב במקום נמוך יותר.
זכרו כי אנחנו קובעים איזה זאב נאכיל.
איזה זאב אתם מאכילים?

שתהיה שבת שקטה               
מיטל בר- מנטורית למימוש
[email protected]
גם בפייסבוק
052-6603095